PARTIYA DEMOKRAT´A KURDISTAN - XOYBUN

PDK - XOYBUNLiser me bi kurdî û tirkî.


Hunjî xebatkerên Huner û çanda kurd biparêzin. Sizde kürd kültür ve tarihinin çalışanlarını savunun.Armanc û Mîsyona me :


Wek tê zanîn gelê Kurd di demekî tevlihev û dîrokî de derbas dibe û divê ji bo pêşketin, serkeftin û azadîya gelê Kurd em tev bi hemî quwweta xwe bixebitin. PDK-Xoybun.com malperekî Sîyasî, Hunerî û Çandîye û Redaksîyona wî ji alîyên xebatkarên kevneşopên PDK-1965 tê kirin. Armanca PDK-Xoybun.com pêşketina PDK di bakurê Kurdistan de, çareserîya paşvemayîna partîyê, nasandina mîsyona PDK yê, tekoşîna siyasi û xebatên liser dîrok, huner û çanda Kurd e.

Armancên PDK - Xoybun.com :

Nasandina mîsyona sîyasî ya PDK yê

Xebat ji bo ji holê rakirina kêmasîyên li ser Dîroka Kurd û Kurdistan di internetê de

Lêkolîn, guftigo liser tekoşîna netewa Kurd, şaşitîyên sîyasî yên tên ( hatine ) kirin, niqaşên li ser stratejîya siyasî ya pêşeroja Kurd

Tehdeyîyen Siyasi û civakî li ser jîna Kurd û çareserîyên pirsgirekên Jinan

Xebaten li ser çand û hunera Kurd û nasandina berheman

Xebat ji bo yekîtî, pêşketin û serkeftina gelê Kurd, lêkolîn û xebat ji bo çareserkirina pirsgirekên civakî, sîyasî di nav Kurdan de.

PDK-Xoybun.com wê bi weşana xwe hewl bide ku pirsgirek werin çareserkirin, ji ber vî wê weşanekî positiv were kirin û wê armanc çareserî û pêşketin be, ne heqaret, rexne, û mezinkirina problemên Kurdan be.

Herçiqas ev malper ji alîyê kevneşopên PDK li Bakurê Kurdistan hatibe amadekirin ji, her Kurdekî dikare bi qaideyên weşanên PDK-Xoybun.com ê ku li jor hatiyê ziman fikir û ramanên xwe bi azadî di vê malperê de bide weşandin û bîne ziman.


Redaksîyon : PDK - XOYBUN


 • http://www.pdk-xoybun.com

 • http://www.xoybun.com


  * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *


  Hunjî xebatkerên Huner û çanda kurd biparêzin. Sizde kürd kültür ve tarihinin çalışanlarını savunun.
  Amaç ve Misyon :

  Kürt ulusunun karışık ve tarihi bir süreçten geçtiği bir dönemde Kürt ulusunun gelişmesi, ilerlemesi, bilinçlenmesi ve haklarını elde etmesi için tüm imkanlarla mücadele etmesinin gereği hepimiz tarafından bilinmektedir. PDK-Xoybun.com 1965 - KDP geleneğinden gelenlerin Redaktörlüğünü yaptığı, Kuzey Kurdistan´daki KDP Mücadelesinin yaygınlaştırılması, uzun yıllardır yaşanan tıkanma sürecinin aşılması, ve KDP siyasi misyonunun tanıtılmasını, Kürt tarihi, kültürü ve ulusal kurtuluş mücadelesi konusunda bilgilendirmeyi amaçlayan bir sitedir.

  PDK-Xoybun.com´un temel hedefleri şunlardır :

  KDP Siyasi misyonunun Kürt halkına tanıtılması

  Kurdistan tarihi konusunda internet alanında olan eksikliğin giderilmesi, Kürt ulusunun kendi tarihi konusunda bilinçlenmesinin sağlanması

  Kurdistan´da verilen uzun soluklu ulusal kurtuluş mücadelesinin tarihçesi, yaşadığı devreler, sorunlar ve yanlışlıklar irdelenerek, ulusal mücadelenin dününü, bugün yaşanan sürecin ve gelecekte çizilecek stratejilerin irdelenmesini, incelenmesi ve gelistirilmesini sağlamak,

  Kürt kadının tarihten günümüze ulusal mücadeledeki önemli yerine, yaşadığı, siyasal, toplumsal baskılara ve sorunlarına yer vermek

  Kürt Kültürü ve Sanatı konusunda önemli bilgilere ve eserlere yer vermek, gelişme ve tanıtımına yardımcı olmak

  Kürtler arası birlik ve dayanışmanın gelişmesine katkı sunmak, Polemiklerin gelişmesine neden olacak yazı ve haberlerin yerine, birleştirici, çözümleyici ve dayanışmayı geliştirecek tarzda bir yayın ilkesiyle hareket etmek, yapılacak yayında pozitif sonuçlar alacak, üretkenliğe ve gelişmeye katkı sunacak bir yayın çizgisi izlemektir.

  PDK-Xoybun.com´da yukarıda zikredilen ilkelere ters düşmemek şartıyla herkes kendi fikrini bu sitede ifade edebilir, Kürt ulusunun gelişimine katkı sunabilir.


  Redaksiyon : PDK - XOYBUN


 • http://www.pdk-xoybun.com

 • http://www.xoybun.com