TSK’NIN KÜRDİSTAN İŞGALİ.......

Wext: Tuesday, 25.April. @ 00:00:00 CEST

Mijar:


Swêd, 23. 04. 2006 — Türkiye de siyaset dizginlerini elinde bulunduran TSK ( Türk Silahli Kuvetleri ) bünyesinde yapılandırılan Konturgerilla, Jitem, hizbullah Köykoruyuculuğu vb.karanlık çetelerin, suikast, sabotaj, hortumlama, haraç toplama, adam kaçırma, infaz ve daha nice adı konulmadık çirkinlikte, insanlık dışı eylemleri açığa çıktıkça, derin devletin içinde bu çetelere arka çıkan, dayanak oluşturan, Omuzları kalabalık generaller, Bürokratlar, polis şefleri, parti liderleri bir bir deşifre oluyor. Bu kirliliğin suç ortağı, iktidar partisi AKP ‘den de pis kokular yayılmaya başlayınca, Tamamen bu karanlık çetelerin şamaroğlanı haline gelmeye ve onları aklamaya başladı.

Geniş bir halk iradesinin karşı olduğu ve bilince çıkardığı bu karanlık çetelerin anayasal yollarla tasfiyesi ve yargılaması istemi doğrultusunda çıkan sesleri, boğuntuya sürüklemek....

Gündemi karartarak bu karanlık organize suç örgütlerini aklamak için, zalimlerin, katillerin, hırsız ve soyguncuların safına geçen AKP iktidarı sorunları çözmek yerine onları dahada derinleştirerek, çözümsüzlüğe sürüklüyor.

Newroz etkinlikleri öncesinden tırmandırılmaya çalışılan, şiddet eksenli Irkçı, sosyal şöven dalgalanmalar ‘Tavşan kaç - tazı tut’ sıtratejisi ile ruhunu kemalizme teslim etmiş ve ulusal soruna ilişkin ciddi ideolojik formilasyonları kalmamış, bazı Kürdlerin kitleler üzerinde siyasal - psikolojik üstünlüğü yeniden elde etmek için pratikte zorladığı ‘vur - kaç’ eylemlilikleri, sonucu ilk ihtimal olarak Türk silahlı kuvetlerini bilcümle askeri donanım ve gücüyle Kuzey Kürdistanda konuşlandırmasına zemin hazırlıyor. İkinci bir ihtimal ise fiili bir işgal provası ve güç gösterisi ile kürd halkına gözdağı verme operasyonu olarak değerlendirebileceğimiz bu durum pek hayıra alamet olarak görünmüyor.

Bu yeni durum ABD’nin olası İran müdahelesi karşısında ve BOP’un / büyük ortadoğu projesi / konseptinin devamı olan Müdahale de TSK’nın Kürdistana savaş ilanı, tarihten gelen Kerkük - Musul’a müdahil olma özlemi ve istemi olarak beliriyor. Ancak, Güney kürdistan federe devleti Başkanı Saygı değer Mesut Barzani’nin, Bu durumu önceden sezinleyerek, TC’nin Kürdistana yönelik son yılların en kapsamlı operasyonu’na isnaden’ Eğer komşularımız, huzurumuzu bozacak, hasımhane davranışlarda bulunurlarsa, bizde onları yerlerinde rahat bırakmayız.

TC meşruluğumuzu kabullenmek ve bizi tanımak zorundadır. Bu sert bir cevap ve ben dediklerimin ne anlama geldiğini biliyorum...’ şeklindeki açıklaması, Haklı, cesaretli ve kürdistani bir duruştur. Bütün Kürdlerin topyekün olarak bu gerçekliğin arkasında olmasını, herkesin gücü ve yeteneği oranında Ulusal politika sıtratejilerine bağlı olarak çaba sarf etmesini dilemekten başka bir şey daha var, gün bu gündür ! Aramızdaki sorunlar ne olursa olsun, bu kirli ittifak ve işgale karşı ulusal birlik anlamlıdır. Güneydeki kazanımları Korumaya ve Kuzeydeki işgal ve katliamı durdurmaya, bu oyunu bozarak bütün çaba ve entrikaları boşa çıkartalım......

TSK’nın apartopar Güney Kürdistan sınırına yığınak yapması, Xinêra bölgesini top atışlarıyla dövmesi ve ketuşa füzeleri ile vurması.., başka bir ülkenin sınırlarını ihlal ve o ülkeye karşı açık saldırıdır. Orası federe Kürd ve Irak devletinin meşru zeminidir. Şimdilik uluslararası arenada ‘teröre karşı meşru savunma’ olarak yapılan anlaşmalara dayandırarak ve kendi eğilimi içinde meydana çıkarttığı ‘tavşan kaç - tazı tut’ oyunu ile bu durumu dengeliyebiliyor.

TC’nin iç siyasette tükenişi ve TSK’nın açığa çıkmış Kirli, kanlı ellerinin Bu alanda tekrar kanla yıkama histerisi ve gündem karartma formülasyonu; yeni bir Bizans oyunu olarak sahnelenmek isteniyor... İstikrar boşluğunun olduğu bu alana Ordunun ekonomik yan kuruluşu olan OYAK’ın kaydırılması ve aylar önceden ihalelerin onlara devredilmesi, aynı zamanda onlara yeni bir Pazar sunuyor. Kan üzerinde büyüyecek rant savaşı ile iştahların kabarık olduğu bu Pazarda oyun kuralı gereği Kürdler üzerinde dönecektir.

Irak devlet başkanın ve Kürd federe Hükümeti başkanı sayın Mesut Barzani’nin ; Irak ve kürdistan alanlarında Türk işverenlerine, peşkeş çekilen İhale ve ticaret anlaşmalarını fesh etmeleri, Türkiye ile olan tüm ilişkilerini dondurmaları artık kaçınılmaz olarak kendisini dayatmıştır.

Kuzey Kürdistan’ın Şirnak, Siirt, Hakkari ve Dersim’de başlatılan kapsamlı operasyonlar, ve güney kürdistan’ın sıfır noktasında konuşlandırılan askeri yığınak, bir tehdit unsuru ve topyekün savaşın göstergesi olarak orada konuşlandırılmış ve bütün vurucu gücünü Kürdistana mobilize ederek, seferber etmiş durumdadır.

Alenen K.kürd halkına karşı açılmış bir savaş ve Güney Kürdlerine karşı da bir tehdit unsuru olarak kapının eşiğine dayanmıştır.

Kürdlerin en çok ihtiyaç duydukları ulusal ittifak ve birlik bu süreçte ve koşullarda yaratılarak, ancak bu sorunlar giderilir ve süreç aşılır umudunu hala taşıyanlardanım.

Birlikte bu İşgale son ! Demek ve yapılması gerekeni de yapmak zorundayız !

Swêd, 23. 04. 2006

Adil Duran

Kurdistan Welatê Kurdaye - Her Bijî Kurd û Kurdistan

http://www.pdk-xoybun.com

http://www.xoybun.com/extra/slide/Unbenannt-2.swf


http://www.pdk-xoybun.com/nuceimages/Newroz_Kurdistan_PDK_Xoybun_x1.jpg


http://www.pdk-xoybun.com/nuceimages/Nexise_Kurdistane_PDK_b.jpg
Navnîşana ev nûçe jê hatî: PDK-XOYBUN; wiha, di xizmeta, Kurd û Kurdistanê daye : Pirojeya Kurdistana Mezin, Pirojeyên Aborî û Avakirin, Pirojeyên Cand û Huner, Lêkolîna Dîroka Kurdistanê, Perwerdeya Zimanê Kurdî, Perwerdeya Zanîn û Sîyasî, Weşana Malper û TV yên Kurdistane.
http://www.pdk-xoybun.com - www.xoybun.com

Bo ev nûçe navnîşan:
http://www.pdk-xoybun.com - www.xoybun.com/modules.php?name=News&file=article&sid=6736