ARAFAT'I SAĞ İKENDE SEVMEDIM, ÖLSEDE RAHMET OKUMAM.

Wext: Wednesday, 25.January. @ 00:00:00 CET

Mijar:


Kurdistan, 25. 01. 2006 — Daha çok bizim gibi Ortadoğu toplumlarda kişi öldükten sonra badem gözlü olurmuş. Bizim geleneğımızde'de ölünün arkasında konuşlmazmış. Ama ben kendi adıma her iki geleneğede uymayacağım. Çünkü bir Kürt olarak ARAFAT'A sevmememın kendime göre haklı gerekçelerım vardır.

Arafat'ı, sevmememın nedeni ne Arafat'ın Dolar milyoneri olması, nede Filistin burjuazisi olmasıdır. Zaten bir çok islam ülkelerinde halkın egemenliği yoktur. Egemenlık her koşulda ya, parti başkanlarda yada devlet başkanlarındadır. Arafat'a bunlardan biridir. Arafat'ın yönetiği örgütün direngenliğide bence tartışılır.

Foto : Alî Bûran

Ülkemız Kürdistan, sömürge statüsüne girdiği 1639 KASRİ - ŞİRİN paylaşımdan bu yana, onlarca baş kaldırı olmuştur. Kendi Ulusumun tarihini az çok bilenlerden biri olarak, kendilerine Devrimci, Demokrat ve solcu diyen hakim Ulus birey ve örgütlerine şikayetım vardır. Hele, hele FKÖ ve ELFETİH'E' gibi Ulusal kurtuluş örgütüne daha çok şikayetim vardır. Bu EL FETİH'Ki, geçmişten bu güne kadar pek çok gençlerımız Filistin davası için bedel ödemişlerdir. Hiç unutmam 1982 de içerdeyken bir arkadaşımız bana anlatmıştı'' Filistin davası için BEYRUT'A FKÖ denetiminde bulunan kampta bulunan Kürt gençlere, YASAR ARAFAT Askeri merasimde, EY SELAHADDİN'İ EYÜB'İNİN torunları diye selamlamış'' 1982 de, Lübnan'dan gelirken ülkeye girişişinde yakalanan Mehmet MALGIR'la, KİP ( DDKD ) ile ilgili Diyarbakır'da sorgudayken yanımıza Nusaybin'de yakalanan iki FKÖ'lı getirdiler. Birinin adı Hamudi, diğerin adı Mervandı.

Daha ilk sile tokat'ta tercüman isteyip bülbül gibi öttüler. Yarı yamalak Arapça bilen bir tercuman getirdiler.

Bunlar bildikleri bütün örgütlerin adlarını söylediler. Gözaltına geldiğimizde ayni koğuşta kaldık.Nedir bu perişan korku dolu halınız ? diye sorduğumda, bana aynen şunu söylediler'' TC Asker ve Polisleri İsrail Askerlerinden daha acımasızdır. Ya, Ali '' diye yanıtlamışlardı. Gerçi onların söyledikleri zaten Tc fazlasını bliyordu.

Mehmet Malgır'ın anlatıklarına göre; 1982, BEYRUT'TE SAYDA savaşında EL - FETİH direnme de hiçte iyi sınav vermemışlerdi.. Kampta bulunan Kürt gençlerımız sonuna kadar direnç göstermelerine rağmen, ama sonuç hepımızın bildiği gibi Gerilla kampı darmadağan edilmişti. FKÖ'de Karargahını TUNUS'E taşımıştı.

İşte FKÖ' ve El FETİH'IN Başkanı YASAR ARAFAT'ki, 1988 'de, HALEP' ÇE de savunmasız 5,000 çocuk ve yaşlı Kürt insanı Faşist SADDAM Tarafından imha edilirken, ARAFAT, bu vahşeti kınamak bir yana, Faşist kan emici SADDAM'IN yanında yer almıştır. Oysaki, Filistin davasını ilk günden bu güne kadar, Kürtlerın her kesimi İsrail'e karşı Filistin halkını desteklemıştır.

İlginçtirk i; İsrail Halkı hep Kürtlerın haklı davasını destek vermışlerdır. Biz Kürtler zaman, zaman hep halkımıza karşı olanları veya Sol adı altında destek vermişiz.

Örneğin; TKP hiç bir zaman Kürt Halkının haklı davasının yanında olmamıştır. Ne, KOÇGİRİ, ne ŞEHSAİD nede DERSİM başkaldırılarının hiç birisine destek vermemıştır. Dahası TKP, Kürtlerı ulus olarak bile kabul etmemıştır. Türk solunun ve FKÖ'nun duruşu bu gün de geçmişten farklı olmadığının, ABD'nın Faşist SADDAM'ın devrilmesiyle ortaya çıkan Güney Kürdistan'nın Bağımsızlık veya Federasiyonla ilgili olumsuz tutumları açıkçagösteriyorlar.

Beynimize dünya Şairi diye lanse edilen Nazım Hikmet, Atatürk'e Mavi Gözlü Dev diye methiyeler dizerken, Ayni Mavi Gözlü Dev Kürtleri imha ederken büyük şairin tüyleri bile kımıldanmemış.

Kısacası bu haklı herekçelerımden dolayı, YASAR ARAFAT, bizim haklı davamızı hiç bir zaman desteklemedığı için, ben iki yüzlülük yapmam onu sağlığında da sevmedım ve öldüğünde de rahmet ALLAH'IN kesesinde de, olsa ben bir Kürt olarak ARAFAT için rahmet okumam. Benim duruşum bu kadar açık ve nettır.

Kurdistan, 2501. 2006

Alî Bûran

Kurdistan Welatê Kurdaye - Her Bijî Kurd û Kurdistan

http://www.pdk-xoybun.com

http://www.xoybun.com/extra/slide/Unbenannt-2.swf
Navnîşana ev nûçe jê hatî: PDK-XOYBUN; wiha, di xizmeta, Kurd û Kurdistanê daye : Pirojeya Kurdistana Mezin, Pirojeyên Aborî û Avakirin, Pirojeyên Cand û Huner, Lêkolîna Dîroka Kurdistanê, Perwerdeya Zimanê Kurdî, Perwerdeya Zanîn û Sîyasî, Weşana Malper û TV yên Kurdistane.
http://www.pdk-xoybun.com - www.xoybun.com

Bo ev nûçe navnîşan:
http://www.pdk-xoybun.com - www.xoybun.com/modules.php?name=News&file=article&sid=6619