Saidi Sisi : Kurd Boşboğazları

Wext: Sunday, 15.January. @ 00:00:00 CET

Mijar:

15. 01. 2006 — Son günlerde biz Kurdlerin boşboğazları kendilerini göstermeye başladılar. Bunu yadırgamıyoruz. Çunku her milletin olduğu gibi Kurd milletinin de guzide insanları da boşboğaz insanları da vardir.

Bundan yaklaşık bir küsür ay önce İsveç'de Behman Sakeli adlı haddini bilmez taslak bir Kurd aydını Kudistan'in turkiye kesiminde yaşayan ve latin alfabesini kullanan aydın ve oğrencilerin aslında kemalist olduklarını, bunların Celadet ve Kamuran Bedırhanların takipcisi bulunduklarını, aslında bu Bedirhanilerin de batı ajanları olduklarını söylemiş.

( Foto : Tekoşerê Kurd )

Geçenlerde de Kemal Seid Kadir adli bir doctor ( ! ), rahmetli Abdusselam Barzani ile General Barzani' yi de ajanlıkla ve Serok Mesut Barzani' yi de firavunlukla itham etmiş.

Merami beyan, ayniyle insan' diye bir soz var. Bu soydaşlarımızın haleti ruhiyelerine bir bakmak gerek. Kimdirler ve kimlere ve neye hizmet ediyorlar? Sanırım cezai ehliyeti olmayan insanlar bunlar. Akli melekelerinin yerinde olmadığına inaniyorum. Bir Adli tip kurumunda muayeneye tabi tutulmaları halinde gerçek ortaya çıkar.

Bu itibarla ozellikle sonuncusunun, Kemal Seid Kadir'in sarfettiği sozlerden dolayı Kurd Milletinin vicdanlarında gereken yeri ve nefreti almışstır. Zannediyorum ki bu mahluka mahkemenin taktir ettiği ceza biraz ifrada kaçmıştır. Evet, sarfedilen sozler, fikir özgurluğunun sınırlarını asmış ve birer curum halini almıştır. Ancak, ceza tayini yoluna giderken, dunya kamuoyu ile bazı baskı gruplarının tepkilerini dikkate almalı ve ozellikle dagırkerlere ( Sömürgecılere ) "iste Kurd adaletı; Kurd adaletine tepkiler suruyor" gibi propaganda yapmalarına papuç bırakmamalıdır.

Bu iki şahsa kanunen ne ceza verirsek verelim, milletimizin vicdanlarında bu boşboğazlara reva görülen ceza her türlğ cezadan daha ağır ve etkilidir.

21.asrın Kurd asrı olmasını, 2006 yılının özgurlugumuze, bagımsızlığımıza ve demokrasimize yararlı katkı yapmasini diliyororum.


15. 01. 2006

Saidi Sisi

Kurdistan Welatê Kurdaye - Her Bijî Kurd û Kurdistan

http://www.pdk-xoybun.com

http://www.xoybun.com/extra/slide/Unbenannt-2.swf
Navnîşana ev nûçe jê hatî: PDK-XOYBUN; wiha, di xizmeta, Kurd û Kurdistanê daye : Pirojeya Kurdistana Mezin, Pirojeyên Aborî û Avakirin, Pirojeyên Cand û Huner, Lêkolîna Dîroka Kurdistanê, Perwerdeya Zimanê Kurdî, Perwerdeya Zanîn û Sîyasî, Weşana Malper û TV yên Kurdistane.
http://www.pdk-xoybun.com - www.xoybun.com

Bo ev nûçe navnîşan:
http://www.pdk-xoybun.com - www.xoybun.com/modules.php?name=News&file=article&sid=6608